Agrária Rumunsko

V záujme podpory predaja našich produktov na Rumunskom trhu sme už istý čas zvažovali aj účasť na nejakej miestnej výstave.

Kolegovia z pobočky RETIC GARDURI spravili prieskum a prišli s myšlienkou zúčastniť sa v apríli výstavy AGRARIA, ktorá sa každoročne koná na poliach pri priemyselnom parku v meste Cluj-Napoca - druhom najväčšom meste Rumunska a neoficiálnom hlavnom meste regiónu Transilvánia.

Cluj-Napoca leží len cca 100 km od sídla našej Rumunskej pobočky, takže rozhodnutie zúčastniť sa padlo rýchlo.

Ako som už písal, výstava sa koná na trávnatých poliach, takže žiadne pavilóny a spevnené cesty, chodníky, tečúca voda a podobný komfort na ktorý sme zvyknutí z výstav v Bratislave, Viedne, Prahe alebo Budapešti. Nás to ale neodradilo, len zostávalo dúfať v dobré počasie, ktoré ak by sa nepodarilo, určite by ovplyvnilo aj počet návštevníkov.

Do Rumunska sme vyrazili dva dni pred výstavou, pretože nás okrem 8 hodinovej cesty čakalo zariadenie stánku, osadenie vzoriek, nákup všetkého potrebného atď. Našťastie počasie aj všetko ostatné sa podarilo a musíme zhodnotiť, že to bola veľmi pekná výstava a príjemne nás prekvapil aj počet návštevníkov. Od profesionálov, farmárov až po rodiny s deťmi.

Z nášho sortimentu bol záujem najmä o uzlové a chovateľské pletivá, ale aj o plotové panely a gabiony.

Už v tretí zo štyroch dní výstavy sme rozdali skoro všetky prospekty a kontakty na kolegov z RETIC GARDURI.

Potešili nás návštevy našich Rumunských zákazníkov a prišiel nás pozdraviť aj zástupca nášho momentálne najväčšieho dodávateľa drôtu, ktorý vyrába v Rumunsku.

Príjemné boli aj reakcie niektorých návštevníkov, ktorí už evidujú sídlo našej pobočky RETIC GARDURI na hlavnom ťahu cesty medzi mestami Oradeou a Clujom.

Táto “open-air“ výstava bola v mnohom novou skúsenosťou, ale už vieme čo a ako a do budúcna nás už hádam okrem počasia nič neprekvapí.

Veríme, že sme sa touto výstavou dostali v Rumunsku do povedomia ešte širšej verejnosti a že sa tu značka RETIC stane postupne, tak ako na našich ostatných trhoch, synonymom pre kvalitný sortiment, rýchlosť dodávok a rozumnú cenovú politiku.


Rudolf Opáth - /riaditeľ marketingu a predaja/