Banner

2015 - 2016

Sporta – päť titulov vicemajstra

Retic ostal verný hlohovskej Sporte. Tá v sezóne 2015/16 zaknihovala jubilejný piaty titul vicemajstra Slovenska a potvrdila dlhodobo kvalitnú výkonnosť. Ani káder Hlohovčanov však neobišla generačná výmena. Po sezóne 2015/16 sa s mestom ruží po štyroch rokoch rozlúčil Ľubomír Ďuriš, najlepší hádzanár Slovenska 2015, predtým to boli Guzy, Dudáš, Olejár, Mažár, Baláž, Petrov, Ivanov, Miženko...
 „Trpezlivá práca s mládežou a zmysel v Hlohovci prináša prvé výsledky. V čase, keď sme so spoluprácou začínali, fungoval v klube len jeden mládežnícky tím – starší žiaci. Dnes šesť hráčov ešte v dorasteneckom veku je platných v kádri vicemajstra. A viacerí reprezentujú Slovensko v mládežníckych kategóriách,“ pripomenul Jaroslav Slávik.
Radosť fanúšikom čoraz častejšie robia aj ženy Sporty. Pred štyrmi rokmi sa v klube obnovila ženská zložka, pred dvoma postúpili do 1. ligy a posledné tri roky sa Sporta prebojovala do Final Four Slovenského pohára žien. Teda medzi štvorku najlepších na Slovensku. Mieria ženy Sporty po vzore slávnej Odevy nebodaj do spoločenskej česko-slovenskej ligy?

Foto 2015, 2016